Lista aktualności Lista aktualności

Narada Służb Mundurowych

Nadleśnictwo Gryfice przygotowało coroczną naradę służb mundurowych

26 stycznia 2018 roku na terenie Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego "BAŻYNA" w Pogorzelicy odbyła się coroczna narada służb mundurowych działających w zasięgu terytorialnym Nadleśnictwa Gryfice.

W spotkaniu, którym przewodniczył Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice, uczestniczyli przedstawiciele Komend Powiatowych Policji w Gryficach i Kamieniu Pomorskim, Państwowych Straży Pożarnych w Gryficach i Kołobrzegu, Placówek Straży Granicznej w Świnoujściu i Kołobrzegu, Jednostki Wojskowej w Trzebiatowie, Nadleśnictwa Międzyzdroje i Rokita, Urzędu Morskiego w Szczecinie, Straży Miejskiej w Trzebiatowie i Dziwnowie oraz Straży Gminnej w Rewalu oraz Państwowej Straży Łowieckiej w Koszalinie.

Tematem spotkania było omówienie współpracy Nadleśnictwa Gryfice z ww. służbami w ramach zapewnienia przestrzegania prawa ze szczególnym uwzględniem zwalczania szkodnictwa leśnego i ochrony przeciwpożarowej. Dotychczasowa współpraca, co podkreślali przybyli goście jest przykładem prawidłowych działań służb, a współdziałanie i koordynacja pewnych zadań przynosi wymierne korzyści nie tylko dla Lasów Państwowych ale co bardzo istotne dla całej lokalnej społeczności i odwiedzających nas turystów. Przy okazji udało się również wypracować wstępną koncepcję współpracy w zwalczaniu choroby Afrykańskiego Pomoru Świń - ASF.