Lista aktualności Lista aktualności

Leśna Liga Biegowa w Pogorzelicy

1 października odbył się trzeci, ostatni etap Leśnej Ligi Biegowej organizowanej przez TNC Sport, przy współorganizacji Stowarzyszeń AT- Aktywny Trzebiatów oraz Rungryf Gryfice.

Trasa biegła wyznaczonym szklakiem, przez drogi leśne Nadleśnictwa Gryfice, które objęło patronat cyklu biegów Leśnej Ligi Biegowej.

Bieg był wymagający z licznymi podbiegami i prowadził przez piękne, nadmorskie bory bażynowe.

W biegu na dystansie 15,75 km wystartowało 50 osób zaś do marszu Nordic Walking na 5km stawiło się 25 osób.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych, o godz. 11:00 pierwszy raz w historii LLB wystartowali chodziarze. Pierwszy na mecie z mężczyzn pojawił się Pan Artur Zdanuk z czasem 36:47, zaś zaraz po nim wkroczyła na linię mety pierwsza kobieta, Pani Katarzyna Zgraja z czasem 37:18.

Najlepszym wśród mężczyzn III etapu LLB okazał się Pan Grzegorz Braun z czasem 1:00:28, zaś z kobiet Pani Agnieszka Klimas, która zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 1:21:38.

Klasyfikacja generalna po trzech startach:

Wśród kobiet:

  1. Agnieszka Klimas
  2. Lucyna Migalska- Stańkiewicz
  3. Ewa Wodnicka

Wśród mężczyzn:

  1. Grzegorz Braun
  2. Łukasz Uldynowicz
  3. Waldemar Domański

Podsumowanie biegów i całej Leśnej Ligi Biegowej odbyło się w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowym Lasów Państwowych „Bażyna” w Pogorzelicy.

Dzięki wsparciu Nadleśnictwa Gryfice, organizatorów oraz Sołectwa Pogorzelica, przy wspólnym ognisku w „Bażynie”, Leśna Liga Biegowa dobiegła końca.

Mamy nadzieję, iż za rok spotkamy się ponownie na szlakach leśnych Nadleśnictwa Gryfice i już dziś w imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnych edycjach Leśnej Ligi Biegowej.

Tekst: Joanna Strzebońska